Visos kategorijos
Ne daugelis tėvelių susimąsto, kokia yra tikroji barškučių nauda. Vienas svarbiausių dalykų – akių koordinacija. Jei tėvai barškučius perkelia iš vienos pusės į kitą, kūdikiai išmoksta vizualiai sekti arba derinti akis, kad stebėtų judantį žaislą. Skambantys garsai taip pat gali įspėti kūdikius apie triukšmą. Barškučiai ir yra pavadinti dėl to, kad kelia tam tikrus garsus. Išgirdę barškėjimo garsą, kūdikiai galiausiai pasuks galvą garso link. Barškučiai turi ir daugiau puikių savybių, tad kokios jos? O dar svarbesnis klausimas, kaip išsirinkti tinkamą barškutį vaikams?
3 taisyklės, kuris padės išrinkti tinkamą barškutį
Norite įsigyti vaikišką barškutį? Šiomis dienomis žaislų parduotuvėse galima rasti platų įvairiausių žaislų pasirinkimą. Žinoma, tik ne visi žaislai yra kokybiški ir naudingi mažiems vaikams. Tėvai nori vaikui geriausio. Nėra nieko smagiau, kai stebite, kaip jūsų kūdikis išdykauja ir žaidžia su kūdikio barškučiu. Tačiau kaip žinoti, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis kūdikio barškutį? Žemiau pateikiame tris dalykus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
Barškutis kūdikiams
1) Atsakykite į klausimą, ar žaislas yra saugus? Kūdikiai purtys, trankys ir žįs / kramtys kūdikio barškučius. Privalote įsitikinti, kad kūdikio barškutis yra mažiausiai 2 cm skersmens, kad vaikas negalėtų juo užspringti. Taip pat patikrinkite, ar nėra aštrių briaunų, kurios gali nulūžti ir sukelti pavojų užspringti. Galiausiai įsitikinkite, kad barškutis nėra toks sunkus, kad mažylis numestų ar trenktųsi sau į galvą, kad pakenktų sau.
2) Kokio amžiaus vaikams barškutis yra sukurtas? Ne visi barškučiai yra sukurti vienodai. Kai kurie barškučiai gali būti skirti mažiems kūdikiams (6 mėnesių ar mažiau), o kiti kūdikių barškučiai skirti mažyliams nuo 1 metų. Kūdikiams patiks toks barškutis, į kurį jie galės žiūrėti ir klausytis, kol tėvai juos laiko. Turėdami kontrastingus raštus ar įvairias spalvas, kurie patrauktų kūdikio dėmesį. Būdami 3-6 mėnesių kūdikiai geba atpažinti žaislus ir džiaugiasi triukšmą keliančiais kūdikių barškučiais. Nuo 6-9 mėnesių kūdikiai ugdo gebėjimą įgyti naujų smulkiosios motorikos įgūdžių. Dėl šio padidėjusio miklumo kūdikiams patinka žaislai, kurie yra interaktyvūs su mygtukais, muzika ar kitomis detalėmis. Nuo 9-12 mėnesių kūdikiai aktyviai viską įsideda į burną. Taigi įsitikinkite, kad tokio amžiaus vaikui barškučiai gali atlaikyti agresyvų kramtymą. Patikrinkite ant pakuotės, kad įsitikintumėte, jog barškėjimas atitinka jūsų vaiko amžių. Verta žinoti, kad mediniai barškučiai yra vieni patvariausių.
3) Ar barškučio keliamas garsas yra stimuliuojantis ir įdomus? Pažvelkite į barškėjimą, ar jame yra elementų, kurie paskatins kūdikį žaisti. Kūdikių barškučiai, kuriuose yra įvairių spalvų, tekstūrų, garsų ir formų, padidina vaiko susidomėjimo lygį. Interaktyvios funkcijos, tokios kaip veidrodžiai, mygtukai, traškėjimas, įtraukia mažylius. Taip pat atkreipkite dėmesį į funkciją, pavyzdžiui, ar barškutis turi dantų dygimo atrama, kad nuramintų jūsų vaiko sudirgintas dantenas. Taip pat pravartu, kada barškučiai yra tvirtinami ant vežimėlio. Vaikutis galės džiaugtis žaislu ir išėjimo į lauką metu. Minkšti barškučiai dar vienas privalumas, kadangi apsaugo mažylius, kurių judesiai dar yra nevalgi, nuo susižeidimo.
Lavinamieji barškučiai
Barškučiai gali būti vieni tų žaislų, kurie ne tik linksmina kūdikį, yra smagūs, bet ir lavina protinę raidą, padeda kūdikiui pasiekti svarbiausius raidos etapus. Barškučio keliami garsai gali padėti kūdikiui tobulinti stebėjimą, veido atpažinimą ir dėmesį. Barškutis pagerina smegenų vystymąsi pažintinėmis, fizinėmis, sensorinėmis ir komunikacinėmis priemonėmis.